Zprávy, události a zajímavosti

Články

Alternativní výukové metody podporují dětskou kreativitu

Tyto výukové metody se začaly rozvíjet s rozvojem alternativního školství. Žákům nabízejí odklon od klasického vzdělávacího systému. Odlišnost se může projevovat ve specifickém obsahu vzdělávání, v organizaci a metodách výuky nebo v hodnocení vzdělávacích výsledků žáků. Některé druhy alternativních metod mohou být velmi efektivní, jiné jsou naopak méně efektivní. Vždy záleží na tom, jakým způsobem budou využívány a jakou formou se dětem podají.

Číst více »
Články

Také máte doma hyperaktivní dítě?

Také máte doma malého neposedu a přemýšlíte nad tím, zda z toho vyroste, či nikoli? Odlišit, zda je dítě živější nebo se jedná o klinickým syndrom, může jen odborné vyšetření. Diagnostika se provádí převážně mezi 4. a 6. rokem dítěte, dříve je rozpoznání poruchy velmi obtížné. Pokud vašemu dítěti bude diagnostikována porucha chování nebo její projevy, ještě to neznamená, že má nižší IQ, dokonce může v některé oblasti lidské činnosti vynikat.

Číst více »

Vytvořil Robert alias Boby Kozák © 2017-2019