Zraková paměť

ZRAKOVÁ PAMĚŤ

CELKEM 5 CVIČENÍ

Zraková paměť. Správně si pamatovat a vybavovat písmena, číslice a symboly za tohle všechno může zraková paměť. Přesnost a zapamatování si zrakově vnímaných objektů ve školním věku významně ovlivňuje učení. Proto je důležité procvičovat zrakovou paměť. K tomu všemu Vám poskytneme zábavnou formu online procvičování pro Vaše nejen předškolní děti.

SPUSTIT ZRAKOVOU PAMĚŤ

CVIČENÍ 1 – PEXESO BAREV

Popis: S Bobym si procvičíme zrakovou paměť. Kdo by neznal pexeso. Procvičováním úkolů v kterých si musíme pamatovat, je součástí zrakové paměti. Možná, že zrovna vaše dítě dokáže posunout mezník fotografické paměti 🙂

Akce: Děti musí otočit vždy dvě kartičky, zapamatovat si jejich barvy a snažit se najít dvě stejné barvy. Kartiček je celkem 24, dvojic pak 12. Celkem si procvičíme 12 různých barev. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 2 – PEXESO PÍSMENKA

Akce: Děti musí otočit vždy dvě kartičky, zapamatovat si jejich písmenka a snažit se najít dvě stejné písmenka. Kartiček je celkem 24, dvojic pak 12. Celkem si procvičíme 12 různých písmenek. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 3 – BOBYHO PEXESO

Akce: Děti musí otočit vždy dvě kartičky, zapamatovat si obrázky Bobyho a snažit se najít dva stejné obrázky Bobyho. Kartiček je celkem 24, dvojic pak 12. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 4 – PEXESO TVARY (zvířátka)

Akce: Děti musí otočit vždy dvě kartičky, zapamatovat si obrázky zvířátek a snažit se najít stejný tvar zvířátek. Kartiček je celkem 24, dvojic pak 12. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 5 – PEXESO TVARY 2 (věci)

Akce: Děti musí otočit vždy dvě kartičky, zapamatovat si obrázky různých věcí a snažit se najít stejný tvary. Kartiček je celkem 34, dvojic pak 17. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.