Zrakové vnímání

ZRAKOVÉ VNÍMÁNÍ

CELKEM 10 CVIČENÍ

Zrakové vnímání musí prvňáček dobře ovládat před nástupem do 1. třídy, aby se mohl lépe naučit číst a psát.
Zrakem vnímáme nejvíce informací z našeho okolí. V předškolním věku rozvíjíme u předškoláčka poznávání barev, tvarů, figury a pozadí. K tomu všemu Vám poskytneme zábavnou formu online procvičování pro Vaše nejen předškolní děti, ale i prvňáčky.

SPUSTIT ZRAKOVÉ VNÍMÁNÍ

CVIČENÍ 1 – POZNEJ BARVY PŘÍŠEREK

Popis: S Bobym si jako první projdeme barvy. Jsou základním prvkem zrakového vnímání. Barvy se vyskytují všude kolem nás, podněcují kreativitu, cit, fantazii a především jsou zdrojem pozitivních myšlenek.

Akce: Najdi k Bobymu příšerku stejné barvy. Příšerek je celkem deset, každá jiné barvy. Boby se změní celkem desetkrát  na vždy v jinou barvu. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 2 – NAJDI ODLIŠNOU PŘÍŠERKU

Popis: S Bobym si procvičíme vnímavost. Vnímavost je také základním prvkem zrakového vnímání. Vnímavý prvňáček rychleji vyřeší zadání či úkol.

Akce: Najdi jednu odlišnou příšerku z deseti příšerek. Pokusů je celkem deset, vždy se zobrazí jiné příšerky. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 3 – NAJDI OTOČENOU PŘÍŠERKU

Akce: Najdi jednu otočenou příšerku z mnoha utíkajících příšerek. Pokusů je celkem deset, vždy se otočená příšerka zobrazí na jiném místě. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 4 – NAJDI STEJNOU PŘÍŠERKU

Akce: Najdi stejnou příšerku jako je příšerka na ostrůvku mezi utíkajícími příšerkami. Pokusů je celkem deset, po správném označení stejné příšerky se zobrazí nová, jiná příšerka. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 5 – NAJDI DVĚ STEJNÉ PŘÍŠERKY

Akce: Najdi a označ dvě stejné příšerky mezi devíti utíkajícími příšerkami. Pokusů je celkem deset, po správném označení dvou stejných příšerek se zobrazí nové příšerky. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 6 – HLEDÁNÍ DVOJICE PŘÍŠEREK

Akce: Najdi a označ dvojici stejných příšerek. Příšerek je do začátku 24, dvojic je celkem 12. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 7 – HLEDÁNÍ DVOJICE PÍSMENEK

Akce: Najdi a označ dvojici stejných písmenek. Písmenek je do začátku 24, dvojic je celkem 12. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 8 – SEŘAĎ TŘI DÍLKY PŘÍŠEREK

Popis: S Bobym si procvičíme logiku. Procvičováním úkolů v kterých zapojujeme logiku, je také součástí zrakového vnímání. Procvičováním logiky u dětí rozvíjíme obecně lidské myšlení.

Akce: Děti musí seřadit správně 3 dílky příšerek. Příšerek je celkem deset, postupně se zobrazují vždy po správném seřazení příšerky se zobrazí nová. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 9 – SEŘAĎ ČTYŘI DÍLKY PŘÍŠEREK

Akce: Děti musí seřadit správně 4 dílky příšerek. Příšerek je celkem deset, postupně se zobrazují vždy po správném seřazení příšerky se zobrazí nová. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.

CVIČENÍ 10 – POZNEJ BARVY PŘÍŠEREK 2. DÍL

Popis: Boby přináší již druhé pokračování úspěšné mini hry Poznej barvy. V druhém dílu děti proplouvají postupně celkem třemi úrovněmi. Úrovně jsou odstupňovány dle složitostí hledání barev. Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními dětmi v tabulce nejlepších dětí. Děti mohou získat body nejen kliknutím na příšerky správných barev, ale i když kliknou na mráčky na obloze 🙂

Akce:Hledej co nejrychleji ať získáš co nejvíce bodů a nakonec můžeš porovnat své body s ostatními předškoláky v tabulce nejlepších dětí.